Rodinná dovolenka u nás, je dovolenka plná zážitkov. S radosťou vás o tom presvedčíme. Vypnite mobilné telefóny, pohodlne sa usaďte, začíname :-)

Rybolov
Priamo v obci zažijete na vlastnej koži, presnejšie povedané udici, rybárčenie. Vodná nádrž Motyčky je na skok od ubytovania a je domovom lososovitých rýb.  

Geocaching
Ak patríte medzi fanúšikov geocachingu, lepšie miesto nenájdete - na Motyčkách a v ich okolí sú rôzne skrýše. Pripravte sa na zážitky ,o ktorých ostatní len snívajú.

Donovaly 4 km
Najznámejšie zimné stredisko Nízkych Tatier ponúka celoročné aktivity pre lyžiarov, bežkárov, turistov, športovcov, rodiny s deťmi, milovníkov zvierat  či lietania. Park Snow Donovaly, wellness či aktivity vo vnútri ako bowling, laserová strelnica ponúknu zážitky pre každého člena rodiny.

Staré Hory 4 km
Máte chuť trochu spomaliť? Staré Hory sú najbližšia obec k Motyčkám, známe nielen ako pútnické miesto. Navštíviť môžete aj banícky náučný chodník alebo wellness.

Turecká 6 km - najlepšie halušky na svete a krňačky
Obec preslávená varením halušiek a krňačkovými pretekmi. Milovníci turistiky si užijú výlety po turistickom chodníku na Kráľovu studňu, odkiaľ uvidíte celý región ako na dlani. 

Špania Dolina 15 km - krásne čipky a fascinujúca história baníctva
Chodníky banského náučného chodníka vás privedú k miestam zašlej slávy baníckej histórie – šachtám a štôlňam ukrytým v okolitých lesoch. Pripravte sa na stredne náročný horský terén. Horské zvážnice sú ideálnymi traťami pre horskú cyklistiku v letných mesiacoch a na bežkách v zime. Krása Španej Doliny je v každom ročnom období úchvatná.

Zimná sezóna

ParkSnow Donovaly 4 km
Tradičná zimná lyžovačka v jednom z najobľúbenejších stredísk pre celú rodinu so všetkým, čo k nej patrí: požičovne lyží, servisné strediská, lyžiarske školy pre najmenších, upravené trate rôznych obtiažností, dostatok reštaurácií, barov a ski program. Počas zimnej sezóny množstvo víkendových akcií. Každoročné preteky psích záprahov sú bohato navštevované nielen divákmi zo Slovenska. 

Chopok Jasná
V stredisku Chopok Jasná zažijete lyžovačku z oboch strán kopca. Od nás z Motyčiek  sa môžete vybrať na oba smery –  Chopok sever  smer Ružomberok alebo Chopok juh smer Banská Bystrica.  

Lyžiarske strediská v okolí Banskej Bystrice
V blízkom okolí sa nachádza viac lyžiarskych stredísk, ktoré si obľúbite pre ich jedinečnosť.

Letná sezóna

Turistika

Barborská cesta
Vyberte sa na výlety za banskou históriou na Barborskú púť - Terra Montanae.

Badínsky prales 26 km
Patrí medzi najstaršie chránené územia na Slovensku. Biotop tvorí vzácna človekom len minimálne dotknutá pralesová jedľová bučina. Prales navštívil v roku 2000 princ Charles.

Chcete viac tipov na turistické výlety? Nech sa páči:

Nezabudnite navštíviť

Banská Bystrica 19 km
Mesto Banská Bystrica nadchne krásnym Námestím SNP, ponúka množstvo aktivít: prehliadku historických múzeií od Matejovho domu / najlepšia expozitúra Slovenska zo rok 2012/, múzeum poštových známok,  prírodovedné múzeum v Tihányiovskom kaštieli  až po Múzeum SNP- jednu z dominánt mesta. Novootvorená krytá plaváreň je otvorená verejnosti celoročne.

Ak chcete svoj pobyt u nás osviežiť návštevou zaujímavého podujatia v najbližšom meste Banská Bystrica, viac nájdete na nasledujúcej stránke.

Hronsek 23 km
Drevený kostol v Hronseku musel byť postavený za jeden rok s veľmi prísnymi podmienkami: celý výlučne z dreva, bez použitia jediného železného klinca, bez hlavného vchodu do dediny a bez veže. Dodnes slúži svojmu účelu.

Vlkolínec 29 km
Vlkolínec - živá obec, ktorá bola v roku 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľud. architektúry, zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva  UNESCO. Vlkolínec je obývanou obcou so stálymi obyvateľmi a chalupármi, majiteľmi dreveníc.

Banská Štiavnica 67 km
Banská Štiavnica, alebo ako ju nazývajú miestni - Štiavnica, je starobylé banícke mesto, ktoré tak ako bolo kedysi bohaté na striebro a zlato, je dnes bohaté na legendy a kultúrne bohatstvá. Táto perla v srdci hôr je miestom, ktoré po stáročia bolo a stále je niečím výnimočné.

Kremnica 54 km
Je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Program s malými deťmi

Habakuky - rozprávkový svet podľa Dobšinského -  Donovaly 4 km
Ide o rozprávkovú dedinku postavenú priamo na Donovaloch. Nájdete tu  čarovné domčeky rôznych tvarov a mien ako zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, domček Proroka Raka,  s dominantným Škrupinovým zámkom s jazierkom, amfiteáter, alebo obchodný dom s príznačným názvom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Známe slovenské rozprávky Loktibrada či Popolvár vás vtiahnu do originálnej atmosféry a postarajú sa o jedinečný zážitok pre celú rodinu.

Pony farma  Suchý vrch Banská Bystrica 25 km
Pony Farma Suchý vrch je agroturistická farma rodinného typu, ponúkajúca jazdenie na koňoch. Nachádza sa v horách, 6 km nad Banskou Bystricou v tichom prostredí. Na Ponyfarme si prídu na svoje dospelí i deti rôznych vekových kategórií.

Večerná zábava

MINISTRY of FUN Banská Bystrica 19 km
Najväčší a najmodernejší klub na Slovensku. Nachádza sa na streche shopping centra Európa v centre Banskej Bystrice. Poriada množstvo koncertov a akcií.

Vodné atrakcie

Bešeňová 43 km
Vodný raj, saunovanie, wellnes and spa- to všetko pod jednou strechou v Gino paradise Bešeňová.

Kováčová 25 km
Holidaypark Kováčová je novovybudovaný moderný areál, v ktorom prežijete príjemné chvíle oddychu v termálnej minerálnej vode.

Kúpele

Sliač 35 km
Na Sliači vyvierajú pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom oxidu uhličitého. V Európe sa nachádza iba jeden takýto prameň – a to práve na Sliači (vo svete sú známe ešte ďalšie tri). Voda priaznivo pôsobí na obehovú sústavu, na srdce a cievy pacientov, ako aj na tráviace ťažkosti a problémy spojené so ženskými ochoreniami. V prekrásnom prostredí kúpeľov Sliač máte možnosť preniesť sa do obdobia najväčšej slávy kúpeľov.

Lúčky 45 km
Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Majú dlhoročnú tradíciu v komplexnej liečbe gynekologických stavov a ochorení. Dôvodom sú prirodzené predpoklady - voda, tradícia, skúsenosti i príroda. V roku 2008 kúpele vybudovali nový, celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je sedací bazén, rekreačný bazén s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá, protiprúd, vzduchové lehátka, vodná čaša, masážne trysky, chrliče vody, podhladinové osvetlenie) a saunový svet (fínska sauna, mentolová sauna, rímsky parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ a tepidárium).

Jaskyne

Harmanecká jaskyňa 13 km
Pozoruhodným vznikom podzemných priestorov, mohutnými rútivými dómami, mimoriadne bohatým výskytom mäkkého sintra i množstvom zimujúcich netopierov sa Harmanecká jaskyňa radí medzi najvýznamnejšie jaskyne na Slovensku.

Demäňovská jaskyňa slobody 57 km
Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Demäňovská ľadová  jaskyňa 57 km
Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Hrady a zámky

Hrad Slovenská Ľupča 29 km
Nad horehronskou obcou Slovenská Ľupča na úpätí Nízkych Tatier stojí jeden z najzachovanejších hradov na Slovensku - Ľupčiansky hrad. Hrad bol založený v polovici 13.storočoa uhorským kráľom Belom IV. Strážil významnú obchodnú  stredovekú cestu Via magna.

Hrad Banská Bystrica 19 km
Hrad vo významnom stredovekom banskom meste Banská Bystrica bol pôvodne umiestnený mimo stredoveký pôdorys mesta. Dnes sa však nachádza priamo v centre a ovplyvňuje vzhľad historického jadra.  V areáli hradu je viacero objektov, najmä tzv. Matejov dom a mestská radnica postavená okolo roku 1500 a prestavaná v roku 1546. V objektoch hradu sú dnes umiestnené kultúrne zariadenia, v budove radnice má sídlo Štátna galéria.

Zvolenský zámok 29 km
Dominantou a symbolom stredoslovenského mesta Zvolen je Zvolenský zámok stojaci na brehu rieky Slatina. Neďaleko neho stojí maketa pancierového vlaku, ktorý pripomína Slovenské národné povstanie.

Hrad Dúbravica 27 km
Zrúcanina hradu sa nachádza priamo v obci Dúbravica, približne v strede oblasti medzi Banskou Bystricou a Zvolenskou Slatinou.

Outdoorové aktivity

Paintball game  Banská Bystrica – ihrisko v Sielnici 24 km
Adrenalínová zábavka pre všetky vekové kategórie a všetkých, ktorých nebaví len tak sedieť doma. Je to bezkontaktný šport, v ktorom nerozhoduje fyzická sila a kondícia, ale schopnosť premýšľať a rýchlo reagovať. Paintball je moderná, strategická a dynamická hra.

Odporúčame v blízkom okolí

  • Potraviny Očko,  Staré Hory, Hlavná cesta
  • Reštaurácia Daymont, Staré Hory, Hlavná cesta

Už veríte, že vaša rodinná dovolenka bude ako z rozprávky?

Nestrácajte čas. Pozrite si dovolenkový apartmán Adam a dovolenkový apartmán Eva a rezervujte si ubytovanie čím skôr.